MVDr. Radek Protiva

Majitel a vedoucí lékař veterinární kliniky RPVET

Vystudoval SZeŠ České Budějovice obor Veterinární prevence a dále pokračoval ve studiu veterinární medicíny na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, kde graduoval v roce 2005 a získal titul MVDr. Má teoretické i praktické zkušenosti z řady pracovišť z celé České republiky. Po ukončení studia se neustále samostatně vzdělává a účastní se velkého množství přednášek, konferencí, seminářů a workshopů. Několikrát i přednášel studentům a lékárníkům problematiku spojenou s veterinární prevencí. Je členem Komory veterinárních lékařů České republiky a chirurgické sekce České asociace veterinárních lékařů malých zvířat.

Na klinice se zaměřuje především na chirurgii měkkých i tvrdých tkání včetně chirurgického ošetření zlomenin kostí a kloubních deformit, interní medicínu, gynekologii a zobrazovací diagnostiku. Vyhledává případy vyžadující komplexní přístup.

Doma u něj bydlí několik domácích mazlíčků: kříženec Emička, mopsice Šámina, tři šarpejové Lola, Baby a Honzík(všichni tři zachráněni ze špatných podmínek), dvě kočky zachráněné po těžkých autoúrazech a to Marfuška a domácí Zrzek, dále akvarijní rybky, žáby, gekončíci, morčata, králíci a další všelijaká drobotina.

Jeho životní zálibou je rybolov a to od muškaření, lovu kaprů až po lov mořských ryb. Nejvíce volného času se snaží trávit se svou milující rodinou.