Záleží zejména na délce a druhu srsti Vaší kočky. U dlouhosrstých plemen je nezbytné vyčesávat srst kartáči nebohřebeny. Frekvence závisí především na prostředí, kde se kočka pohybuje – ideální je samozřejmě každý den, někdy stačí 3-4x týdně. U krátkosrstých je péče jednodušší – vyčesáváme ji také, stačí však cca 2x týdně. Frekvence koupání se odvíjí od rychlosti, s jakou je Váše kočka schopna z načesaného kožichu udělat nevzhlednou
špinavou „věc“. Není vhodné příliš často používat šampon, který smyje ochrannou mazovou vrstvu z chlupů a kůže. Šamponem můžete kočku umýt cca 1x za 1,5-3 měsíce. Pokud si srst zašpiní venku častěji, je lepší ji jen osprchovat vlažnou vodou bez šamponu.

Kočku po vykoupání důkladně osušte!
Nepoužívej te mýdla a šampony pro lidskou potřebu, kočka má j inou kůži než člověk!
Kvalitní, lesklou a zdravou srst zaj istí pouze kvalitní krmení a pečlivá péče o ni! ! !

Drápky jsou kožní derivát, proto se o nich zmíníme v této části. Jestliže si Vaše kočka nemá možnost zabrušovat drápky, může dojít k jejich nárůstu natolik, že se zvyšuje riziko bolestivého zatrhnutí nebo vylomení drápku. Předejít se tomu dá doplněním interiéru o vhodná škrábadla, pravidelně kontrolovat tlapky a včasně úpravit přerostlé drápky. Jestliže si na jejich ostříhání netroufáte, navštivte svého veterinárního lékaře, a ten se o „pedikúru“ Vaší kočky rád postará. Pozor časté stříhání způsobuje rychlejší růst drápů.

Kvalitní rohovinu drápků zajistí taktéž jen plnohodnotná a vyrovnaná strava Vaší kočky .