V době prodeje je štěně již většinou krmeno komerční nebo domácí stravou. Chovatel by Vám měl sdělit složení jeho jídelníčku, který je třeba po změně majitele a životním prostředí štěněte (stres) vždy minimálně několik dní dodržovat, a poté podle jeho kvality případně postupně během několika dní změnit nebo v něm pokračovat. Zanedbáte-li krmení v době růstu (malá plemena přibližně do 12 měsíců a velká plemena přibližně do 18 měsíců), již nikdy to „nedoženete“. Růstové období je nejdůležitější, dospělý pes méně kvalitní krmení krátkodobě snese.
Jedinou nutričně plnohodnotnou výživou psa je granulované krmivo některé z renomovaných značek, ke kterému není vhodné již něco přikrmovat a toto granulované krmivo by mělo tvořit alespoň 95% krmné dávky psa. Krmivo musí být označeno jako krmivo pro danou věkovou a hmotnostní kategorii Vašeho psa. Dávky jsou vždy podle hmotnosti a zátěže psa uvedeny na obalu.
Značky které Vám doporučujeme: EUKANUBA, HILL’S, PURINA PROPLAN, ROYAL CANIN, eventuelně PRO PAC, SPECIFIC a CALIBRA. Tyto krmiva je možno výhodně zakoupit u nás v ordinaci.
Příležitostně je možné zpestřit stravu tvarohem, tvrdým sýrem, zeleninou, ovocem, vývarem atd.
Psovi se nesmí dávat nic slaného, kořeněného, uzeného, dále kosti z bílého masa (drůbeží a králičí) a lidská čokoláda!!! Štěněti není vhodné podávat mléko, zbytečně způsobuje průjmy, a když už si štěně odeberete od chovatele, má již období mléčné výživy za sebou.
Při krmení psa granulovanou stravou je nutné zabezpečit trvalý přísun pitné vody!

Jiná eventualita je pejskovi vařit, což je ale místně a časově náročné, a nikdy se majiteli nepodaří, aby byla strava psa nutričně plnohodnotná, jako je to v případě suchých granulovaných krmiv výše uvedených značek.

Systém krmení :
 Frekvence záleží na věku a velikosti psa: štěňata – až 5x denně, dospělí psi, malá a střední plemena – 1x denně, velká plemena – 2x denně (je dobré rozdělit krmnou dávku alespoň na 2x z důvodu prevence dilatace a volvulu žaludku). Pes by měl po nasypání krmiva do misky přidělenou dávku hned sežrat, co nesežere je nutno odstranit.

Je špatné nechávat krmivo v misce celý den ( krmení ad libidum NE )!!!

Psa nikdy nepřekrmujte!!!

Orientujte se dle návodu výrobce na obalu!!!