Záleží zejména na délce a druhu srsti Vašeho psa. U dlouhosrstých plemen je nezbytné vyčesávat srst psími kartáči nebo hřebeny. Frekvence závisí především na prostředí, kde se pes pohybuje – ideální je samozřejmě každý den, někdy stačí 3-4x týdně. U krátkosrstých je péče jednodušší – vyčesáváme ji také, stačí však cca 2x týdně.

Frekvence koupání se odvíjí od rychlosti, s jakou je Váš pes schopen z načesaného kožichu udělat nevzhlednou špinavou „věc“. Není vhodné příliš často používat šampon, který smyje ochrannou mazovou vrstvu z chlupů a kůže.
Šamponem můžete psa umýt cca 1x za 1,5-3 měsíce. Pokud si srst zašpiní venku častěji, je lepší ho jen osprchovat vlažnou vodou bez šamponu.

Psa po vykoupání důkladně osušte!
Nepoužívejte mýdla a šampony pro lidskou potřebu, pes má jinou kůži než člověk!
Kvalitní, lesklou a zdravou srst zajistí pouze kvalitní krmení a pečlivá péče o ni!!!

Drápky jsou kožní derivát, proto se o nich zmíníme v tomto oddíle. Jestliže si Váš pes nemá možnost zabrušovat drápky, může dojít k jejich nárůstu natolik, že se zvyšuje riziko bolestivého zatrhnutí nebo vylomení drápku. Předejít se tomu dá jen pravidelnou kontrolou tlapek a včasnou úpravou drápků. Jestliže si na jejich ostříhání netroufáte, navštivte svého veterinárního lékaře, a ten se o „pedikúru“ Vašeho pejska rád postará.

Kvalitní rohovinu drápků zajistí taktéž jen plnohodnotná a vyrovnaná strava Vašeho psa.